آیا تاکنون لایه بندی فرشها را شنیده اید

آیا تاکنون لایه بندی فرشها را شنیده اید

 

شما حتما لایه بندی فرشها را دیده اید یا از آن در دکوراسیون منزل خود استفاده کرده اید ولی تا به حال نام آن را نمی دانستید.

 

در چیدمان دکوراسیون منزل خود می توانید به جای استفاده از یک فرش از دو فرش روی هم استفاده کنید به این صورت که یک فرش یا موکت بزرگتر را پهن کنید و روی آن یک فرش کوچک قرار دهید. به این روش در دکوراسیون "لایه بندی فرش ها" گفته می شود.

در این روش می توان حتی از بیش از دو فرش نیز استفاده کرد.

 

فرش های لایه ای یک روش عالی برای بازی ​​با رنگ، الگو و بافت است که با آن می توان مجموعه ای از مشکلات دکوراسیون را حل کرد.

 

اگر تصمیم دارید از چندین فرش لایه لایه روی هم استفاده کنید، بهتر است با قوانین لایه بندی فرش و چگونگی ایجاد این روند آشنا شوید. در این مقاله به بررسی نکات طلایی برای پیاده سازی هرچه بهتر این روش می پردازیم:

 

 

 

  • لایه بندی به شما امکان می دهد با رنگ و الگوها بازی کنید

 دلیل اصلی اینکه مردم دوست دارند فرش ها را لایه لایه کنند این است که به آنها فرصتی می دهد تا رنگها را در کنار هم آزمایش کنند.

برخی از افراد فرش رنگی را که کل کف آنها را پوشانده مناسب نمی دانند و معتقدند که یک فرش تنها، رنگ کافی را ارائه نمی دهد. بنابراین با استفاده از روش لایه بندی فرش ها، یک فرش کوچکتر با رنگ مورد علاقه شان را روی فرش زیرین پهن می کنند تا الگوی مورد نظرشان را به وجود آورند.

 

  • یک منطقه را برجسته کنید

قرار دادن یک فرش کوچک بر روی یک فرش بزرگتر می تواند چشم را به آن قسمت خاص هدایت کند. بنابراین اگر میز قهوه، نیمکت، صندوقچه یا شی خاصی دارید که می خواهید آن را برجسته کنید تا نگاه ها به سمت آن جلب شود، لایه بندی فرش یک روش عالی برای انجام آن است.

 

  • لایه بندی برای جبران کمبودها مؤثر است

 لایه بندی همچنین گزینه مناسب برای مواردی است که فرشهای بسیار کوچک در اختیار داریم. بسیاری از فرشهای عتیقه لزوماً اندازه مناسبی ندارند، به جای صرف نظر کردن از این فرش که برای فضا خیلی کوچک است، آن را لایه لایه کنید! به این ترتیب که مثلا از یک فرش ارزان استفاده کنید و سپس فرش عتیقه را روی آن قرار دهید.

یک روش عالی برای لایه بندی فرش ها این است که از یک فرش بزرگ به عنوان لایه زیرین استفاده شود و سپس از پوست گوسفند یا گاوبر روی آن استفاده کنید.

 همچنین اگر فرش شما فرسوده شده باشد لایه بندی می تواند به شما کمک شایانی کند. به این صورت که نیاز نیست که فرش اتاق را تعویض کنید میتوانید یک فرش کوچک را روی آن قسمتی از فرش زیرین که نازک و فرسوده شده، پهن کنید تا عیب و نقص آن دیده نشود.

 

 

  • لایه بندی را می توان در هر اتاق استفاده کرد

 لایه بندی فرش فقط مخصوص اتاق خواب یا اتاق نشیمن نیست، بلکه در هرجایی امکان پذیر است. مخصوصاً اگر كفپوش منزل شما چوبی و سخت می باشد. فرش های لایه لایه را می توانید در راهرو، اداره، آشپزخانه یا حتی اتاق ناهار خوری امتحان کنید. لایه بندی فرشها به هر فضایی، خصوصاً در ماههای پاییز و زمستان، احساس دنج و زیبایی می بخشد.

 

 

  • از نکات منفی احتمالی آگاه باشید

 در لایه بندی فرش ها، به بافت و عمق فرشهایی که به کار می برید دقت کنید تا برآمدگی ناخوشایندی در دکوراسیونتان ایجاد نکنید.

اگر مثلا در دفتر کار شما یک فرش وجود دارد و میخواهید صندلی خود را به راحتی روی آن بچرخانید و آزادی حرکت داشته باشید نمی توانید یک فرش را روی آن لایه لایه کنید. پس سعی کنید از طراحی های بسیار ضخیم هنگام لایه بندی خودداری کنید.

 

  • بدون قانون سخت و سریع

 از همه بهتر، اگرچه در مورد لایه بندی فرش موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت، اما هیچ قانون سخت و اساسی وجود ندارد.قرار دادن یک فرش طرح دار بر روی یک طرح خنثی تر باعث ایجاد علاقه به یک فضا می شود و اجازه می دهد طراحی هر دو فرش به دلیل زیبایی مربوطه قابل مشاهده و قدردانی باشد.

 

 

نوشته شده در تاریخ 1401-06-10 223

دسته بندی

آخرین نظرات

هیچ دیدگاهی نیست

جستجوی بلاگ

برچسب ها

اخیرا مشاهده شده

No products
مقایسه 0