فرش سرمه ای با مبل چه رنگی ست میشود

فرش سرمه ای با مبل چه رنگی ست میشود

 

دغدغه بسیاری از خانم ها، تزئین و هماهنگ کردن فضای داخلی خانه به خصوص پذیرایی هست. ترکیب های ماهرانه ای که میتوانیم به وسیله فرش و مبلمان در این فضا ایجاد کنیم همه چیز را متحول میکند. در واقع اگر نتوانیم اجزایی مثل مبلمان و فرش را با هم ست کنیم خانه ای ناهماهنگ خواهیم داشت.

بسیاری از خانواده ها به فرش سرمه ای علاقه دارند اما نمیدانند چطور آن را با دیگر وسایل منزل ست کنند، اگر شما هم فرش سرمه ای دارید و در ست کردن آن به مشکل خورده اید این مقاله را از دست ندهید.

 

ویژگی های رنگ سرمه ای

  • رنگی شیک و با اصالت است.

  • نشان دهنده قدرت و ثبات است و اگر در فضایی استفاده شود، حس اطمینان به مخاطب القا می کند.

  • رنگ خلاقیت و ایده پردازی است و اطمینان خاطر درونی را در مخاطب افزایش می دهد.

  • در دسته ی رنگ های سرد قرار دارد.

  • اگر بیش از حد در دکوراسیون خانه استفاده شود و رنگ های دیگر با آن ترکیب نشود، شما را خسته می کند و حوصله مهمانتان را سر می برد.

  •  رنگ سرمه‌ای بیشتر برای خانه‌هایی با سبک کلاسیک استفاده می‌شود. سبک کلاسیک، سبکی باشکوه بوده و در دکوراسیون داخلی اصالت را نشان می‌دهد.

 

فرش سرمه ای را با مبلمان چه رنگی ست کنیم؟

-         سرمه ای با زرد

سرمه ای و زرد دو رنگ متضاد تیره و روشن هستند که میتوانند به خوبی با هم ست شوند. رنگ زرد رنگی گرم و شاد است و نور را به خوبی منعکس می‌کند. همین دو ویژگی کفایت می‌کند تا ما رنگ سرمه‌ای مغرور و سرد را در کنار زرد لیمویی قرار دهیم. البته رنگ زرد، حتی اگر به میزان اندک در یک فضا استفاده شود بسیار به چشم می‌آید بنابراین بهتر است در استفاده از آن زیاده روی نکنیم. پس سعی کنید فقط بخشی از دکوراسیون را به زرد اختصاص دهید و چه بخشی مهم تر از مبلمان که اگر زرد باشد و فرش سرمه ای هم پهن باشد، جذابیت دکوراسیون شما را دو چندان می کنند. 

 

-         سرمه ای با زرشکی

معمولا خانه هایی که از فرش سرمه ای استفاده میکنند بیشتر دکوراسیونی کلاسیک و با شکوهی دارند این نوع فرش ها در هر جایی که استفاده شوند اصالت رو به خوبی نشان خواهند داد. زرشکی جزء رنگ های پرطرفداری هست که با رنگ سرمه ای هماهنگی زیادی دارد.میتوانید فرش سرمه ای را با مبلمان زرشکی که کوسن های سرمه ای دارد هماهنگ کنید. این ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک معجزه میکند.

 

-         سرمه ای و سفید

از آنجایی که سرمه ای جزء رنگ های تیره محسوب میشود بهتر است آن را با رنگ های روشن مثل سفید یا کرم ترکیب کنید. این دو رنگ متضاد یکدیگر هستند و کاربردشان در کنار یکدیگر باعث می شود هارمونی فوق العاده ای ایجاد شود که هم مبل و هم فرش به زیبایی نمایان شود .

 

-         سرمه ای و خاکستری

اگر که خانه ای بزرگ دارید استفاده از مبلمان خاکستری در کنار فرش سرمه ای یک دکوراسیون مجلل و البته مدرن رابرایتان خواهد ساخت البته بهتر است که از رنگ های ترکیبی دیگری هم در کنار این وسایل استفاده کنید مثلا پرده ها و کوسن ها رو با رنگ سفید تکمیل کنید.

این ترکیب رنگی، یعنی سورمه ای و خاکستری، یک دکوراسیون کاملا مدرن و امروزی را به معرض نمایش می گذارد و برای کسانی که به سبک مینیمال علاقه دارند کاملا ایده آل خواهد بود. تنالیته های مختلف خاکستری از روشن ترین تا تیره ترین ها قابل استفاده اند و انتخاب آن ها به بزرگی و کوچکی فضای شما بستگی دارد. یکی دیگر از مزایای ست فرش سورمه ای با مبل خاکستری این است که به راحتی می توانید رنگ های دیگری را نیز به ترکیبتان اضافه نمایید : سفید، قرمز، سبز، و ...

 

-         سرمه ای و قهوه ای

ترکیب سورمه ای و قهوه ای همیشه از شیک ترین و پرطرفدارترین ترکیب رنگ ها در دکوراسیون بوده و هست. این ترکیب نیز هم می تواند در یک سبک کلاسیک و رسمی به کار گرفته شود و هم برای خلق یک فضای امروزی و صمیمی انتخاب گردد.

 مبل های چرم همیشه در کنار فرش سورمه ای قرار می گیرند اما اگر شما علاقه ای به این مبل ها ندارید، می توانید از مدل هایی استفاده نمایید که چوب زیادی در طراحی و ساختشان به کار رفته و رنگ قهوه ای را به اندازه مورد نیاز شما وارد فضا می کنند. در این ترکیب چون از دو رنگ تیره استفاده می شود، بهتر است حتما رنگ هایی مانند سفید یا آبی روشن را نیز در نقاطی محدود مانند گلدان ها، کوسن ها و حتی تابلوهای روی دیوار را نیز به دکوراسیونتان اضافه نمایید.

 

-         سرمه ای و سرمه ای

دیگر نوع ست فرش با مبل، ست فرش سرمه ای با مبل سرمه ای و یا آبی است که این هم به نوبه خود خاص است .این ترکیب رنگ یکدست و هماهنگ است و حتماً باید در کنار آنها از وسایل با رنگ های روشن تر استفاده کرد که تنوع باشد .

شاید برخی مخالف این باشند که مبل و فرش یک رنگ باشند ولی ترکیب فرش سرمه ای در کنار مبلمان سرمه ای و یا تنالیته هایی از رنگ آبی، یک چیدمان امروزی را برای شما خلق می کند.

 

 

 

نوشته شده در تاریخ 1401-06-13 142

دسته بندی

آخرین نظرات

هیچ دیدگاهی نیست

جستجوی بلاگ

برچسب ها

اخیرا مشاهده شده

No products
مقایسه 0